The Sims 3: World Adventures Rehberi


Sims 3 World Adventures

info

Sims 3 World Adventures ile yeni maceralara adım atın! Sims serisinin ilk göz ağrısı olan Sims 3 World Adventures 2 Haziran 2009’da piyasaya çıktı. Peki, bu paketin oyunumuza getirdiği yenilikler neler?

Yeni Şehirler:

Sims 3 World Adventures bize Çin, Fransa ve Mısır’a gitme olanağı sağlıyor. Her ülkeye özgü görevler ve maceralar bulunuyor. İşte bu ülkelerin kuşbakışı görünümleri!

Çin
Çin
Mısır
Mısır
Fransa
Fransa

Eğer bu ülkelere gitmek hayaliniz ise, tek yapmanız gereken siminizin çantasındaki telefondan “Travel” seçeneğine tıklamak! Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza bir panel çıkacak. Bu panelde  hangi ülkeye gitmek istediğinizi ve kaç gün kalmak istediğinizi ayarlayacaksınız. Eğer seyahate çıkacak sim yeni hamileyse, tatil süresince hamileliği ilerlemeyecektir. Göbeği çıkmış simler doğurana kadar tatile gidemez.

Yüklenme tamamlandığında, siminiz ilk olarak kampa gider. Bu kamplar ülkelere göre değişir.

Çin'deki Kamp
Çin’deki Kamp
Fransa'daki kamp
Fransa’daki kamp
Mısır'daki Kamp
Mısır’daki Kamp

Bu kamplar, simlerin konaklayabileceği, yeni simlerle tanışabileceği ve panodan maceralara bakabileceği yerlerdir. Her görev birbirinden farklıdır. Bazı görevler çok kolayken, bazı görevler uzun ve kafa karıştırıcıdır.

Her ülkeye ait kitap, eşya, yiyecek alabileceğiniz merkez pazarları bulunur. Ama bazı eşyalar eski paralar ve vize puanı yüksek simlere satılıyor. Eski paraları ve vize puanı kazanabilmek için maceralara atılmanız gerekiyor.

Her ülkeye ait mezarlar, özel alanlar ve anıtlar bulunmaktadır. Bu alanlarda bulunan kuyu, kazı alanı, hazine sandığı, duvarda ya da yerde bulunan çukurlardan ve bunun gibi yerlerden hazine veya anahtarlar bulunabilir. Her bulunan anahtar, yeni odaları açar.

Yetenekler:

World Adventures ile gelen yeni yetenekler Nektarcılık, Fotoğrafçılık ve Uzak Doğu Sporu’dur. Nektarcılık Fransa, Fotoğrafçılık Mısır, Uzak Doğu Sporu ise Çin’e ait yeteneklerdir. Bu yetenekler ait olduğu ülkenin pazarından alınan eşyalarla açılır. Bu yeteneklerle güzel fotoğraf albülmeri yapabilir, meditasyon yapmayı ve ışınlanmayı öğrenebilir ve lezzetli nektarlar üretebilirsiniz.

Simlerin Yeni Kişisel Özellikleri:

Adventurous: Maceracı. Bu özelliğe sahip olan simler, macera yaşamayı severler ve yeni mekanları keşfettiklerinde yeni “Mod” kazanırlar. Eve döndüklerinde daha az yorgun olurlar ve vize puanları daha hızlı yükselir.

Photographer’s Eye: Fotoğrafçı gözü. Bu özelliğe sahip olan simler, fotoğraf çekmeyi severler ve bu yeteneği daha kolay öğrenirler. Bu simlerin çektiği fotoğraflar daha değerli olur ve bu yetenekte ustalaşabilirler.

Disciplined: Disiplinli. Bu özelliğe sahip olan simler, yakın dövüş sanatlarında daha kolay ustalaşabilirler. Disiplinli ve sabırlı duruşları sayesinde yakın dövüş sanatları onların vazgeçilmezidir.

Yaşam Ödülleri:

No Jealousy: Eşiniz, başka simlerle arkadaşlık kurduğunda siminizi kıskanmaz.

No Bills…Ever: Bir daha asla fatura ödemezsiniz.

Inappropriate But In A Good Way: Başka bir simin evine gittiğinizde istediğiniz gibi davranabilirsiniz.

Carefree: Siminiz umursamaz olur.

Change of Taste: Siminizin kişisel zevklerini değiştirir.

Stone Heart: Siminizi hiçbir olay üzemez.

Learned Relic Hunter: Siminiz iyi bir hazine avcısı olur.

Prepared Traveler: Grup halinde tatile giden simler, daha uzun süre gittiği ülkede kalır.

Meditative Trance Sleep: Siminiz daha az uykuyla daha fazla enerji kazanır.

Jetsetter: Tatiller daha az masraflı olur.

Mumyalar:

Sims 3 World Adventures ile gelen mistik karakter… Mısırdaki piramitleri keşfettiğinizde bazı tabutlar bulursunuz. Bu tabutların içinden bazen hazine çıkar, bazen de mumya! Dikkat! Mumyayla kavga etmek istemiyorsanız hemen oradan uzaklaşın. Eğer Body skiliniz düşük iken mumyayla kavga ederseniz bayılırsınız ya da lanetlenirsiniz!

Mumya
Mumya

 

caps

 

 

Çin
Çin
Çin
Çin
Çin
Çin
Çin
Çin
Çin
Çin

 

Fransa
Fransa

 

Fransa
Fransa
Fransa
Fransa

 

Fransa
Fransa
Fransa
Fransa
Mısır
Mısır
Mısır
Mısır

 

Sims 3 World Adventures Tanıtım Videosu:

Bir önceki yazımız olan The Sims 2 Rehberi başlıklı makalemizde sims 2, sims 2 aile yaratma ve sims 2 hakkında herşey hakkında bilgiler verilmektedir.


İçeriği beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.