The Sims 4: Pets Rehberi


Sims 4 Pets genişletme paketinin çıkması ile birlikte Simlerimizin evlerine kedi ve köpek dostlarımız da eklendi. “Create a Pet” paneli yani evcil hayvan yaratma paneli ile birlikte, ömürlük dostlarımıza birbirinden değişik davranışlar eklemenin yanı sıra, kıyafet giydirerek evcillerimizi kişiselleştirebiliyoruz.

Ayrıca bu paket ile birlikte veterinerlik mesleği de gelmiş durumda. Günlük hayatımızda olduğu gibi Sims 4’te de dört ayaklı dostlarımız hastalanabiliyor. Sims 4 Pets ile isterseniz veterinerlik mesleği yapabiliyor, isterseniz de hastalanan evcilinizi veterinere götürebiliyorsunuz.

Bu yazımızda, Simlerimizin hayatını değiştiren ve oyuna ayrı bir renk katan bu paketin rehberini sizlerle paylaşacağız.

The Sims 4: Pets ile gelen yenilikler

Aspiration (Yaşam amacı): The Sims 4: Pets genişletme paketi ile oyunumuza yeni bir yaşam amacı daha eklendi: Friend of the Animals

ResimİsimTanım
Friend of the Animals
(Hayvan Dostu)
Bu yaşam amacı seçilen Simler hayvanlarla arkadaş olmak ister.

Sim Traits (Sim karakterleri): Sims 4 Pets ile birlikte Simlerimize 4 ayrı karakteristik özellik eklenebiliyor.

ResimİsimTanım
Animal Affection
(Hayvan Sevgisi)
Hayvanlarla olan ilişkiler daha yüksek değerlerden başlar.
Bonus Karakter: CAS panelinde "Friend of the Animals" yaşam amacının seçilmesiyle gelir
Animal Whisperer
(Hayvanlara Fısıldayan)
Hayvanlarla olan dostluk seviyesini arttırmanın yanı sıra, onlara daha hızlı disiplin vermeyi sağlar. Aynı zamanda evcillere daha hızlı eğitim verilir.
Ödül Karakter: "Friend of the Animals" yaşam amacının tamamlanmasıyla ortaya çıkar.
Cat Lover
(Kedi Sever)
Bu Simler kedilerin yanında olmaktan çok hoşlanır. Kediler ile diğer Simlere nazaran daha hızlı dostluk kurar ve daha fazla sosyalleşir.
Dog Lover
(Köpek Sever)
Bu Simler köpeklerin yanında olmaktan çok hoşlanır. Köpekler ile diğer Simlere nazaran daha hızlı dostluk kurar ve daha fazla sosyalleşir.

Achievements (Edinimler): Oyuna The Sims 4 Cats & Dogs ile birlikte üç yeni edinim de eklendi. Oyunumuzda belirli eylemleri tamamlarken, özel rozetlerin kilidini açabilir ve oyun puanları toplayabiliyoruz.

ResimİsimTanımPuanOyun
Simstagram Starter
(Simstagram Amatör Seviye)
25 Simstagram takipçisi kazandırır.25
Simstagram Influencer
(Simstagram Etkileyici Seviye)
250 Simstagram takipçisi kazandırır.25
Simstagram Celebrity
(Simstagram Ünlü Seviye)
1500 Simstagram takipçisi kazandırır.50

Simstagram: Adı bir yerlerden çağrışım yapıyor öyle değil mi? 🙂 Simstagram, Instagram’dan feyz alınarak oyuna eklenmiş bir sosyal medyadır. Bu özellik Pets genişletme paketine özgüdür ve Simslerin fotoğrafçılık becerisini arttırmasına yardımcı olur. Fotoğrafçılık becerisi artık temel oyun özelliğidir ve “The Sims 4 Get To Work” genişletme paketini gerektirmez.

Simstagram, yalnızca evcil hayvanlar içindir ve petlerin sosyal medyada ünlenmesine aracı olur. Petler, şöhret durumlarına göre ekstra olarak ödüllendirilir.

  • Simstagram özelliğini kullanmak için bir cep telefonu kullanın veya evcil hayvanınızın üzerine tıklayın.
  • Bir evcil hayvanın kaç Simstagram takipçisi olduğunu kontrol etmek için bilgisayarı kullanın ve “Social Networking” seçeneğini seçin.
  • Simstagram fotoğrafları, fotoğrafı çeken Siminizin envanterinde saklanır.

Recipes (Yemek tarifleri): The Sims 4 Cats & Dogs ile birlikte Simlerin yalnızca yiyecek tezgahlarına gidip bu yiyecekleri satın alarak öğrenebilecekleri 4 yemek tarifi eklendi. Bu tarifler, oyunla birlikte gelen yeni halka açık yiyecek tezgahlarının herhangi birinden satın alınabilir.

Bu tarifler, öğrenilmesi için yenilmesi gereken ve evde hazırlanabilinmeleri için öğrenilmesi gereken tariflerdir. Bu yemekleri yiyecek tezgahından sipariş edip yediğinizde, Siminiz tarifi otomatik olarak öğrenecektir.

ResimTarif İsmiNerede Bulunur?
Haddock Sandwich
(Mezgitli Sandviç)
Foodies Munch & Go (Sable Square)
Lobster Roll
(Istakoz Rulosu)
Foodies Seafood Sampler (Whiskerman's Wharf)
Popcorn Shrimp
(Karidesli Patlamış Mısır)
Foodies Seafood Sampler (Whiskerman's Wharf)
Seafood Chowder
(Balıklı Sebze Çorbası)
Foodies Seafood Sampler (Whiskerman's Wharf)

Pet Recipes (Evcil hayvanlar için yemek tarifleri): Simler için gelen yeni yemek tariflerinin yanı sıra, evcil dostlarımız için de oyun içerisinde ev yapımı tarif uygulayabiliyoruz. Bunun için oyun içerisinde halihazırda 4 yemek tarifi bulunmaktadır. Petler oyunda herhangi bir yiyeceği yiyebilir, ancak bunlar özellikle Simlerin “Gourmet Cooking” ve “Homestyle Cooking” becerileri ile ilişkilendirilir.

Siminiz, yeni evcil hayvan yemeği pişirebilmek için ocak ve buzdolaplarındaki “Cook Homestyle Pet Recipe” ve “Cook Gourmet Pet Recipe” seçeneklerini kullanmalıdır. Bu tarifleri evde pişirmek için Simsinizin “Gourmet Cooking” ve “Homestyle Cooking” becerilerinde en az 2. seviyede olması gerekir. Siminiz de yeni pet yemeği yiyebilir, ancak 2 saatlik rahatsız edici (uncomfortable) moodlet alacaktır.

ResimTarif İsmiNerede Bulunur?Minimum Yetenek Seviyesi
Beef and Chicken Fishcake
(Sığırlı ve Tavuklu Balık Köftesi)
Foodies Seafood Sampler
(Whiskerman's Wharf)
Homestyle Cooking: Level 2
Cubed Carcass Francetti
(Küp Karkas Etli Francetti)
Foodies Seafood Sampler
(Whiskerman's Wharf)
Homestyle Cooking: Level 5
Gourmet Cooking: Level 2
Dogbone Meat Pie
(Kıymalı Köpek Kemiği)
Foodies Munch & Go
(Sable Square)
Homestyle Cooking: Level 2
Marinated Sausage Link Chorizo
(Sosisle Terbiye Edilmiş Sucuklu Chorizo)
Foodies Munch & Go
(Sable Square)
Homestyle Cooking: Level 5
Gourmet Cooking: Level 2

Pet Drinks (Evcil hayvanlar için içecek tarifleri): Mixology yeteneği en az 2. seviyede olan Simler, içecek barında tüylü dostları için özel bir içecek karışımı hazırlayabilir. Simler içeceği hazırladıktan sonra, içeceği yere koyarak evcil hayvanı içmesi için çağırabilir.

ResimTarif İsmiMin. Yetenek Seviyesi
Minty Fresh Pet ConfectionMixology (Minimum 2. Seviye)

 

Bir önceki yazımız olan The Sims 4: Vampires Çıkıyor! başlıklı makalemizde the sims, the sims 4 ve the sims 4 ek paket hakkında bilgiler verilmektedir.


İçeriği beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.