The Sims 4: Get Famous Rehberi


Sims 4 Get Famous

The Sims ™ 4 Get Famous ile Simlerinizi şöhrete kavuşturmaya hazır mısınız? Kendini bir anda yeni gelen oyunculuk kariyerinin içinde bulan Siminizi aynı zamanda şöhret olma yolunda da emin adımlarla ilerletebilirsiniz. Çekim stüdyolarından tutun da VIP partilere kadar, Siminizin şöhrete nasıl kavuşacağını siz belirleyeceksiniz.

Ünlü olduktan sonra Siminize yarattığınız imajla herkesi Siminize hayran bırakabilirsiniz. Ayrıca Siminizi biraz şımartıp, Sims 4 Get Famous ile gelen Del Sol Vadisi’nin altın tuvaletli lüks evlerinde yaşatabilirsiniz.

Siminizle birlikte şöhret basamaklarını hızlıca tırmanmaya, spot ışıklarının altında parlamaya, önünüzde sizi görünce bayılan hayranlarınıza ve sizi adım adım takip eden paparazilerle tanışmaya hazırsanız, bu rehberimize mutlaka göz atmalısınız.

The Sims 4: Get Famous ile gelen yenilikler

Aspiration (Yaşam amacı): The Sims 4: Get Famous genişletme paketi ile oyunumuza iki yeni yaşam amacı daha eklendi: Master Actor ve World-Famous Celebrity

ResimİsimTanım
The Sims 4: Get Famous Master Actor AspirationMaster Actor
(Usta Oyuncu)
Bu yaşam amacı seçilen Simler, yeteneklerine odaklanarak alkışlanan bir aktör olmak ister. Bu yaşam amacını tamamladığınızda, “World-Renowned Actor(Dünyaca Ünlü Aktör)” yaşam ödülünü almış olacaksınız.
The Sims 4: Get Famous World-Famous-Celebrity AspirationWorld-Famous Celebrity
(Dünyaca Ünlü)
Bu Simler, herkes tarafından tanınmak ve çok büyük bir şöhrete kavuşmak ister. Bu yaşam amacını tamamladığınızda "Unstoppable Fame(Önlenemeyen Şöhret)" yaşam ödülü kazanırsınız.

Sim Traits (Sim karakterleri): Bu genişletme paketi ile, Simlerinize 3 yeni karakteristik özellik ekleniyor. Bu karakteristik özelliklerden 1 tanesi, Simlerinizi oluşturduğunuz “Create-a-Sim” panelinden eklenebilirken, diğer 2 özelliği Siminiz, yukarıda bahsedilen yaşam amaçlarını tamamladığınızda kendi kendine kazanır.
ResimİsimTanım
The Sims 4: Get Famous Self AbsorbedSelf-Absorbed
(Bencil)
Bu Simler adeta kendilerine aşıktır. Bu karaktere sahip Siminiz varsa, başka Sim ile sosyalleşirken "Fish for Compliments" seçeneği görebilirsiniz. Bu kontrol seçeneği ile Simini karşısındaki Simden iltifat bekler. Hediye aldıklarında çok heyecanlanırlar ve diğer Simlerden yeterince ilgi görmedikleri taktirde gergin olurlar. Şöhretlerinin beraberinde getirdiği ilgiden çok hoşlanırlar.
The Sims 4: Get Famous Unstoppable FameUnstoppable Fame
(Önlenemeyen Şöhret)
(Yaşam Ödülü)
Simlerin şöhretleri kalıcı değildir. Eğer uzun süre şöhret yolunda ilgi çekecek davranışlarda bulunmazsanız Siminiz zaman geçtikçe kazandığı şöhretini kaybedecektir. Fakat "Önlenemeyen Şöhret" özelliğine sahip Simlerin ünleri kalıcıdır ve zamanla azalmaz. Yoğun ilgilerinden dolayı Simlerin gerginleşmesine neden olan paparaziler karşısında bu Simler oldukça rahat tavırlar sergiler. Ayrıca, ekstradan 1 "Fame Perk Point(Şöhret Puanı)" kazanırlar.
Siminiz "World-Famous Celebrity(Dünyaca Ünlü)" yaşam amacını tamamlandıktan sonra bu karakteristik özelliği kendiliğinden kazanmış olur.
The Sims 4: Get Famous World-Renowned Actor World-Renowned Actor
(Dünyaca Ünlü Aktör)
(Yaşam Ödülü)
"Dünyaca Ünlü Aktör" özelliğine sahip Simler, hiçbir zaman oyunculuk eylemlerinde başarısız olmazlar.
Siminiz "Master Actor(Usta Oyuncu)" yaşam amacını tamamlandıktan sonra bu karakteristik özelliği kendiliğinden kazanmış olur.
The Sims 4: Get Famous Mystical SensingMystical Sensing
(Gizemli His)
(Geçici)
Hazine sandıkları içerisindeki hazine ve kalıntıları, diğer Simler gözden kaçırırken, "Gizemli His" özelliğine sahip Simler, enerjilerini kullanarak yer tespiti yapabilir. Bu geçici özellik yalnızca "Alexandrite Crystal(İskender Kristali)" olarak adlandırılan kristal, "Celestial Crystal Crown(Gök Kristalli Taç)" ile birleştirilip Sim üzerine giydirildiğinde ortaya çıkar.

Drama Club (Drama kulübü): Get Famous ile çocuk ve gençleri okul sonrası drama kulubü aktivitesine yazdırabilirsiniz. Bunun için telefonu kullanarak “Join After School Activity” komutunu kullanmanız yeterli.

The Sims 4: Get Famous Drama Kulübü

Drama kulübü hafta içi her gün 15:30 – 17:30 saatleri arasında bir araya gelir. Drama kulübünde başarılı performans sergileyen Simler, kulüpten ödül alırlar.

ResimAşama ve Ünvanİlerleme Gereksinimleri
The Sims 4: Get Famous Drama Kulübü SimgesiStage Beginner
(Acemi)
Bir ayna aracılığıyla ya da başka bir Simle beraber, sahne öncesi amatör tiyatro çalışmaları (Practice Acting) yapmalısınız.

Seviye 2 Yaratıcılık Becerisi
Seviye 2 Karizma Becerisi
The Sims 4: Get Famous Drama Kulübü SimgesiPractical Performer
(Temel Seviye)
Bir ayna aracılığıyla ya da başka bir Simle beraber, sahne öncesi yeni oyunculuk metodları (Learn New Lines) öğrenmelisiniz.

Seviye 2 Oyunculuk Becerisi
The Sims 4: Get Famous Drama Kulübü SimgesiLine Learner
(Orta Seviye)
Bir ayna aracılığıyla ya da başka bir Simle beraber, sahne öncesi yeni oyunculuk metodları (Learn New Lines) öğrenmelisiniz.

Seviye 4 Yaratıcılık Becerisi
Seviye 2 Oyunculuk Becerisi
The Sims 4: Get Famous Drama Kulübü SimgesiJunior Artiste
(Genç Oyuncu)
Bir ayna aracılığıyla ya da başka bir Simle beraber, sahne öncesi yeni oyunculuk metodları (Learn New Lines) öğrenmelisiniz.

Seviye 3 Oyunculuk Becerisi

Siminizi Drama Kulubü içerisinde bu seviyeye kadar yükselttiğiniz taktirde, genç yetişkin olduklarında oyunculuk kariyerine doğrudan 5. seviyede başlarsınız.

Fame Perks (Şöhret avantajları): Siminizin şöhret seviyesi arttıkça doğru orantılı olarak “Şöhret Puanı” (Fame Points) kazanırlar. Şöhret Puanları ile Siminizi ünlü yapmak istediğiniz alana göre tercih yaparak “Şöhret Avantajları” (Fame Perks) satın alabilirsiniz. Şöhret Avantajları, Siminize şöhret olma yolunda büyük faydalar sağlar, Siminizin yeni davranışlar edinmesine, yeni etkileşimlerde bulunmasına ve yeni güçlendirmelerin kilidini açmasına olanak sağlar.

“Fame Point”lerinizle “Fame Perks” satın alarak, Siminizin yıldızlığa giden yolda değişik alternatiflerle ve daha hızlı bir şekilde ünlü olmasını sağlayabilirsiniz.

The Sims 4: Get Famous Şöhret Paneli

Çoğu avantaj, satın alınmadan önce karşılanması gereken şartlara sahiptir. Siminizin şöhret seviyesi, satın almasına izin verilen avantajları da beraberinde getirir. Daha etkili şöhret avantajlarına sahip olmak için, Siminizin şöhret seviyesini artırmanız gerekir. Bir üst seviyedeki avantajı satın alabilmeniz için öncesinde, aynı sütunda bulunan bir alt kademedeki avantajı satın almanız gerekir. Bazı avantajlar, satın alınmadan önce Siminizin itibarının belirli bir seviyede olmasını gerektirir.

ResimŞöhret Avantaj(Perks) ve GereksinimleriTanım
The Sims 4: Get Famous PerksWho's Bad?
(Kim Kötü?)

Gereksinimler:
• 3. seviye şöhret
• Kötü(Bad) itibar seviyesi
"Evil" yani şeytani vb. kötü karakteristik özelliğe sahip Simler için oldukça uygundur. Diğer Simler tarafından pek hoş karşılanmayan davranışlar(mischief) sergilemek, bu Simlere şöhret kazandırır.
The Sims 4: Get Famous PerksPlay the Villain
(Kötü Adamı Oyna)

Gereksinimler:
• 4. seviye şöhret
• Berbat(Awful) itibar seviyesi
• "Who's Bad?" şöhret avantajı
Bu Simin korkunç ünü, tanımlayıcı özelliklerinden biri olacak. Diğer Simlere kaba(mean) davranmak, bu Simlerin şöhretini artıracak, buna tanık olan diğer Simler kaba davranışlara tezahürat yaparak Siminizi teşvik edecek, bu tezahüratları ise imza ve fotoğraf talepleri takip edecektir.
The Sims 4: Get Famous PerksFeudBringer
(Kavgacı)

Gereksinimler:
• 5. seviye şöhret
• Acımasız(Atrocious) itibar seviyesi
• "Play the Villain" şöhret avantajı
Bu Simler acımasızlıklarıyla ünlüdür. Herhangi bir Simle kavga başlatabilirler. Bir kavga başlattıktan sonra suçu karşıdaki masum Simin üzerine atabilirler(Blame For Feud). Kavga ettikleri Simi bilgisayar aracılığıyla kötüleyebilir(Badmouth on the computer) ya da onu paparazilere malzeme yapabilir. Günlük haberler, Siminizin modunu etkiler.
The Sims 4: Get Famous PerksCorporate Partnership
(Kurumsal Ortaklık)

Gereksinimler:
• 1. seviye şöhret
Video Yayın İstasyonu(Video Station) ve Müzik İstasyonu(Music Station) üzerinden yapılan yüklemeler, bu Simleri normalden daha fazla ünlü yapar. Ayrıca bu Simler, kurumsal markaların hedef kitlelere ulaşmasında önemli bir aracı haline gelir. Kurumsal reklam ajansınlarından sık sık reklam teklifleri alırlar.
The Sims 4: Get Famous PerksInfluencer

Gereksinimler:
• 2. seviye şöhret
• "Corporate Partnership" şöhret avantajı
Bu Simler kazandıkları güven sayesinde, sadık ve cömert bir hayran kitlesine sahiptirler. Yiyecekten değerli tablo resimlere kadar hayranlarından posta kutusu aracılığıyla çok sayıda hediye alırlar.
The Sims 4: Get Famous PerksAll-Nighter
(Gececi)

Gereksinimler:
• 3. seviye şöhret
• "Influencer" şöhret avantajı
Bu Simler, 24 saat boyunca drone veya video istasyonu aracılığıyla canlı yayın yaparak bağış kampanyası yapabilir. Bu şöhret avantajı sayesinde bütün geceyi yorulmadan ve uyumadan geçirebilirler. 24 saatlik canlı yayını tamamlamak Siminize büyük miktarda şöhret ve itibar kazandırır.
The Sims 4: Get Famous PerksTrailblazer
(Öncü)

Gereksinimler:
• 4. seviye şöhret
• "All-Nighter" şöhret avantajı
Bu Simler trendleri takip etmez, trendleri belirler. Bu nedenle video yayın istasyonu üzerinden yükledikleri herhangi bir video, her zaman trend olur ve Siminiz daha yüklü miktarda para alır. Siminizin giyim kuşamı diğer Simlerin ilgisini çeker ve diğer Simler stilinizi taklit etmeye çalışır.
The Sims 4: Get Famous PerksLifestyle Brand
(Marka Yaşam Biçimi)

Gereksinimler:
• 5. seviye şöhret
• "Trailblazer" şöhret avantajı
Bu Simler, bilgisayar aracılığıyla kendi kişisel markalarını yaratabilirler ve bu sayede günlük gelir elde ederler. Eğer markanız hedef kitlesiyle alakalı olmazsa, geliriniz yavaş yavaş düşeceğinden, ürün serisini güncel tutmalısınız. Bu Simler, diğer Simlerle markalar hakkında tartışabilir.
The Sims 4: Get Famous PerksNetworking
(Sosyal Ağ)

Gereksinimler:
• 1. seviye şöhret
Bu Simler, kendilerinden daha ünlü diğer Simlerle daha kolay tanışabilir ve arkadaş olabilir. Ünlülerle arkadaş olmanın yanı sıra, kendi Siminizden daha ünlü bir Simle arkadaş olmanız şöhret seviyenizin ilerlemesini sağlar.
The Sims 4: Get Famous PerksPR Agency
(PR Ajansı)

Gereksinimler:
• 2. seviye şöhret
• "Networking" şöhret avantajı
PR Ajansı, Siminizin imajını yönetmenizde size yardımcı olur. Siminizi iyi alanda ünlü yapmak istiyorsanız, telefon yardımıyla PR ajansını arayarak gazetelere haber verilmesini ve şöhretinizin artmasını sağlayabilirsiniz. Aynı işlemi eğer Siminizi kötü alanda ünlü yapmak istiyorsanız da yapabilirsiniz. Ayrıca ünlü arkadaş edinmek istiyorsanız, PR ajansının sizi ünlülerin katıldığı bir partiye davet etmesini isteyebilirsiniz.
The Sims 4: Get Famous PerksFan Favorite
(Hayranların Favorisi)

Gereksinimler:
• 3. seviye şöhret
• "PR Agency" şöhret avantajı
Siminizin bir ünlü olarak adeta arkasında bir hayran ordusu bulunur. Siminiz, hayranlarından ev halkından birini ünlü yapmasını isteyebilir. Ayrıca, Siminiz poz vererek hayranlarını heyecandan bayıltabilir(Pose to dazzle fans).
The Sims 4: Get Famous PerksInstant Besties
(Sıcakkanlı)

Gereksinimler:
• 4. seviye şöhret
• "Fan Favorite" şöhret avantajı
Bu Simler, hiç tanımadıkları Simlerle bile hemen arkadaş olabilir, hatta onları kendilerine aşık edebilir.
The Sims 4: Get Famous PerksSquad
(Ekip)

Gereksinimler:
• 5. seviye şöhret
• "Instant Besties" şöhret avantajı
Arkadaşları olsa da, her ünlü yakın her daim yanında hissedebileceği bir yakın çevreye ihtiyaç duyar. Dünyaca ünlü Siminiz için daima yanında olacak yakın çevresindeki Simleri belirleyerek, Siminizi rahatlatan, neşelendiren ve eğlendiren bir ekip oluşturabilirsiniz.
The Sims 4: Get Famous PerksNoticeable
(Fark edilebilen)

Gereksinimler:
• 1. seviye şöhret
Bu Simlerde, onları kalabalıktan ayıran cezbedici bir etki vardır. Bu kişiliği sayesinde, yetenek veya kariyerleri diğer Simlerin dikkatini çeker. Dikkat çektiğinde ise Siminiz şöhret kazanır.
The Sims 4: Get Famous PerksCelebuSerum
(CelebuSerum iksiri)

Gereksinimler:
• 2. seviye şöhret
• "Noticeable" şöhret avantajı
Bu şöhret avantajına sahip Siminizin evinin posta kutusuna her gün, 1 adet iksir gelir. Bu iksirler çok çeşitlidir ve o gün teslim aldığınız iksirin çeşidine göre Siminizin belli bir ihtiyacını giderebilir veya Siminizin belli bir duygu moduna girmesine yardımcı olabilirsiniz(enerjik, yaratıcı, odaklanmış vb.).
The Sims 4: Get Famous PerksEstablished Name
(İyi bilinen isim)

Gereksinimler:
• 3. seviye şöhret
• "CelebuSerum" şöhret avantajı
Siminiz kitap yayınladığında, şarkı yazıp lisansladığında vs. daha fazla para kazanır ve günlük aldığı telif hakkı miktarı daha fazla olur. Bu avantaja sahip oyunculuk kariyerindeki Simler, seçmeleri geçerek hemen rolün sahibi olabilirler. Ayrıca, sahneyi eski kıyafetlerle tamamlama, kostüm giyme, saç ve makyaj yapma gibi sıkıcı aşamaları cezasız bir şekilde atlayabilirler.
The Sims 4: Get Famous PerksCareer Hopper
(Kariyer avcısı)

Gereksinimler:
• 4. seviye şöhret
• "Established Name" şöhret avantajı
Bu Simler, şöhretleri sayesinde kariyerlerine daha yüksek seviyede başlangıç yaparlar. Yeni bir işe başlayacak olan Siminiz kariyerine 1. seviyeden değil, 5. seviyeden başlar. Diğer Simlere göre daha çabuk terfi eder ve promosyon alırlar. Ayrıca, mevcut işinizi bırakıp aynı işe tekrar geri dönmek isterseniz, işi bıraktığınız aynı ünvanla yeniden işe alınırsınız.
East Street

Gereksinimler:
• 5. seviye şöhret
• "Career Hopper" şöhret avantajı
Bu şöhret avantajı sayesinde, Siminizin işten kötü bir modla eve dönmesi neredeyse imkansız. Bu Simler, az bir eforla bile maaşlarını ikiye katlarlar. İşten eve pozitif modla ve mutlu dönerler.
The Sims 4: Get Famous PerksGiving Back
(İyiliğin Yansıması)

Gereksinimler:
• 3. seviye şöhret
• İyi(Good) itibar seviyesi
Bu Simlerin iyi itibarları, onları diğer Simlerin gözünde hayırsever ve nazik yapar. Şöhretlerini iyiliklerine borçlu olan bu Simler, evlerindeki çeşitli nesneleri hayranlarına bağışlayabilir. Her bağış onlara daha fazla şöhret kazandırır.
The Sims 4: Get Famous PerksRally!
(İdol)

Gereksinimler:
• 4. seviye şöhret
• Çok iyi(Great) itibar seviyesi
• "Giving Back" şöhret avantajı
Bu Simlerin tavsiyelerine, diğer Simler çok güvenir. Diğer Simlere başarının sırları hakkında ilham verici konuşmalar yapabilirler.
The Sims 4: Get Famous PerksStar Treatment
(Yıldız Muamelesi)

Gereksinimler:
• 5. seviye şöhret
• Mükemmel(Pristine) itibar seviyesi
• "Rally" şöhret avantajı
Bu Simlerin şöhretleri ve itibar seviyeleri, diğer Simlerden ücretsiz hizmetler almasını sağlar. Ücretsiz servisler, ücretsiz yemekler, ücretsiz içecekler, ücretsiz masajlar, ücretsiz hizmetçiler! Ekstra bir bonus olarak, bu Simler herhangi bir yere vardıklarında, diğer Simler gelişinden heyecan duyar ve küçük bir kutlama için Siminizin üzerine konfeti atarlar.

Fame Perks(Tuhaf Etkileşimler): Bir Simin şöhret seviyesi arttıkça, sıradan hayattan daha da uzaklaşırlar. Belli şöhret seviyesinden sonra Simler, en sık yaptıkları veya maruz kaldıkları davranışlara göre “Fame Perks” denen tuhaf etkileşimler edinirler.

Bazen rahatsız edici boyutlara ulaşan bu “Fame Perks” etkileşimleri, “Celestial Crystal Crown(Gök Kristalli Taç)” kullanılarak veya “Quirk-B-Gone” iksiri içilerek silinebilir.

Ünlü bir Simi kontrol ediyorsanız bu tuhaf etkileşimlerden kalıcı olarak kurtulamazsınız.

The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks Panel

ResimTuhaf Etkileşimler(Quirks) ve TetikleyicilerTanım
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - No Touching!No Touching!
(Dokunmak Yok!)

Ortaya çıkma nedeni:
• Kendilerinden daha düşük şöhret seviyesinde Simlerin, Siminizle temas etmesi
Ünlü olman, tüm toplumun Siminin kişisel alanlarını işgal ediyor anlamına gelmez 🙂 Bu Simler, kendilerinden daha düşük şöhret seviyesindeki Simlerin kendileriyle temas etmesinden hoşlanmazlar.
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - Vain StreetVain Street
(Ayna Bağımlısı)

Ortaya çıkma nedeni:
• Aynanın sık kullanımı
Muhteşem bir görünüme sahip olmak, ünlü Simler için büyük önem taşır. Bir paparazinin flaşlarının ne zaman gözünüzün içinde patlayacağını bilemezsiniz 🙂 Bu tuhaf davranış, Siminizin ego patlaması yaşamasına neden olabilir. Sürekli aynaya bakma ihtiyacı hissederler ve uzun süre aynalardan uzak kalırlarsa endişelenebilirler.
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - Juice Enthusiast Juice Enthusiast
(Meyve Suyu Tutkunu)

Ortaya çıkma nedeni:
• Sık sık meyve suyu içmek
Bu Simler, meyve suyu delisidir. Sık sık meyve suyu içmek isterler. Bir süre meyve suyu içmezlerse kendilerini kötü hissederler ve eğlence ihtiyaçlarını(fun) gidermek çok zorlaşır.
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - Emotion BombEmotion Bomb
(Duygu Patlaması)

Ortaya çıkma nedeni:
• Çok Üzgün/Kızgın duygu durumları (Very Sad/Angry)
Bu Simler, dünyanın kendi etraflarında döndüğünü düşünür. Bu ünlü Simler, en ufak bir şeye sinirlenebilirler. Bir şeye üzüldüklerinde ise tüm dünya onlar için durmalıdır. Bu duygu patlamalarının süresi çok uzun değildir.
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - Paparazzi DarlingPaparazzi Darling
(Paparazilerin Sevgilisi)

Ortaya çıkma nedeni:
• Paparazilere dostça(friendly) davranmak
Bazı ünlü Simler, kameralar önünde olmaktan ve paparazilerle birlikte olmaktan mutluluk duyarlar. Bu davranışa sahip Simlere, daha kalabalık bir paparazi topluluğunun ilgi gösterir ve bu Simler fotoğraflarının çekilmesinden çok hoşlanır. Hatta fotoğrafları çekilirken bile olumlu itibar kazanabilirler.
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - Refined PalateRefined Palate
(Seçici Damak Zevki)

Ortaya çıkma nedeni:
• Mükemmel(excellent) kalitede yiyecekler yemek
Bu Simler, mükemmel kalitedeki yiyeceklerin tadını aldıklarında, bir daha normal kalitede yemek yiyemezler. Normal veya kötü kalitede olan yemekler yediklerinde rahatsızlık duyarlar ve modları düşer.
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - Fan Mail“Fan” Mail
("Hayran" Mektubu)

Ortaya çıkma nedeni:
• Ünlü Simlerin, hayranlarıyla sosyalleşmesi
Kendilerini hayranlarına adamış bazı ünlü Simler, her Simin gerçek hayranı olmağını bazı tatsız tecrübelerle öğrenip hayal kırıklığına uğrarlar. Bazı diğer Simler aslında ünlülerden hiç hoşlanmazlar ve ünlü Simlere olan öfkelerini tatsız postalar yollayarak gösterirler.
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - A Serious ActorA Serious Actor
(İşini Ciddiye Alan Aktör)

Ortaya çıkma nedeni:
• Dramatik bir sahne işini tamamlamak
Oyunculuk stüdyoları, işini ciddiye alan oyuncu Simler için şaka veya eğlence yeri değildir. Özellikle de dramatik bir sahneyi canlandıracak olan ve konsantre olmaya çalışan oyuncu Simler için! Bu Simlere stüdyodayken başka bir Sim komik(funny) veya munzur(mischief) bir davranış sergilerse, bunu hafife almaz ve çok sinirlenirler. Bu tuhaf davranışa sahip Simler, diğer çalışma arkadaşlarını da strese sokabilir.
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - A StanA Stan!
(Saplantılı Hayran!)

Ortaya çıkma nedeni:
• Hayranlara sık sık imza vermek
Bazı hayranlar işi biraz abartabiliyor. Bu Simler, ünlü Sim camiasında "stans" yani "saplantılı hayran" olarak adlandırılır. Neyse ki bu saplantılı Simler, ünlü Simlere zarar verme niyetinde değil. Yalnızca, ünlü Siminizin, hayatlarının merkezi olduğunu bilmenizi istiyorlar. Dışarı çıktığınızda herkesin içinde sizinle sürekli sohbet etmek isterler, evinizin çevresinde dolaşırlar ve hatta çöpünüzü karıştırırlar. Bu takıntılı hayranlarınızı evinize davet ederken dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü bu Simler, hayran oldukları Simlerin evinden bir hatıra almak için tüm şanslarını zorlarlar!
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - Public Number(Herkese Dağıtılmış Telefon Numarası)

Ortaya çıkma nedeni:
• Telefonla sık sık sosyal etkileşimlerde bulunmak
"Public Number" etkileşimine sahip ünlü Simlerin telefon numaraları herkesin eline geçtiği için, bu Simler diğer Simlerden her gün çok sayıda SMS almaya katlanmak zorunda kalırlar. Bazı Simler, ünlü biriyle iletişime geçmekten büyük heyecan duyarlarken, bazıları ise sizi, fikirleri sorulmadığı halde, sadece zengin ve ünlülerden hoşlanmadıklarını ifade etmek için rahatsız edecektir 🙂
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - Phone FanaticPhone Fanatic
(Telefon Bağımlısı)

Ortaya çıkma nedeni:
• Eğlenmek için sık sık telefonla uğraşmak
Telefon bağımlısı ünlüler, tüm boş zamanlarını telefonlarıyla uğraşarak değerlendirmek isterler. Eğer uzun bir süre telefonlarından uzak kalırlarsa gerginleşirler. (Duygu durumları "Tense" olur.)
The Sims 4: Get Famous - Fame Quirks - Brushes With FameBrushes With Fame
(Ünlülerle Haşır Neşir)

Ortaya çıkma nedeni:
• Siminizden daha ünlü Simlerle vakit geçirmek
Bazı ünlü Simler, zengin ve ünlü diğer Simlerle haşır neşir olmaktan hoşlanırlar. Uzun süre diğer sıradan Simlerle vakit geçirdiklerinde, ait olduklarını düşündükleri yerde olamadıkları için üzülürler 🙂 En azından kendi şöhret seviyelerine eşit diğer Simlerle vakit geçirmek isterler.

Del Sol Valley(Yeni Kasaba): Sims 4 Get Famous ile beraber oyunumuza “Del Sol Valley” adında yeni bir kasaba ekleniyor.

The Sims 4: Get Famous Del Sol Valley Kasabası

Bir önceki yazımız olan The Sims 4 Pets: Kaçan evcil hayvanı eve geri döndürme başlıklı makalemizde sims 4 cats and dogs, sims 4 pets ve sims 4 pets rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.


İçeriği beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.