The Sims 4 Toddler Rehberi


Geçtiğimiz günlerde, Sims oyuncularının en çok talep ettiği toddlerlar, ücretsiz bir güncellemeyle oyuna geri kazandırıldı. Bu rehberimizde temel bilinmesi gerekenleri ve bu minik simlerle kendi tecrübelerimizden ilham alarak nasıl daha kolay başa çıkabileceğinizi anlatacağız.

Toddler Edinim ve Kişilik Özellikleri

Bebeğinizi kendiniz Create-A-Sim ekranından, bilgisayar veya telefon üzerinden evlat edinerek ya da tabii ki iki yetişkin siminize “Try for Baby” yaptırarak ailenize ekleyebilirsiniz.

Toddlerinizi ailenize ekledikten sonra yapmanız gereken karakter özelliğini (trait) seçmek olacak. Simimiz daha küçük olduğu için sadece bir adet özellik seçebiliyoruz:

Charmer: Bu toddlerlar sosyalleşmeye bayılırlar. İletişim becerileri diğerlerine göre daha hızlı gelişir ve yabancı insanlardan çekinmezler. Diğer insanlara sevgilerini gösterebilirler.

Inquisitive: Meraklı kaşiflerdir. Bu toddlerların düşünme becerileri diğer simlere göre daha hızlı gelişir. Bir şey öğrendikleri zaman mutlu olur; yakın zamanda bir şey öğrenmezlerse mutsuz olurlar.

Angelic: Huzurlu ve uyumlu simlerdir. Asla karşılık vermezler ve aksilik yapmazlar. Yabancılarla kolayca iletişim kurarlar.

Clingy: Bu utangaç simler evleri dışındaki simlerden uzak dururlar ve eğer tek başına bırakılırlarsa üzülürler. Eğer biri onlara öğretirse becerileri hızlı gelişir. Eğer sakinleştirilirlerse kötü modlarından hızlıca sıyrılırlar.

Fussy: Ağlamayı seven, belaya sebep olan ve çileden çıkartmayı seven küçük yaramaz simlerdir. Ama birileri onunla ilgilenirse mutlu olurlar ve kötü modlarının üstesinden gelirler.

Wild: Hevesli ve enerjik simlerdir. Bu simler keşfetmeyi ve enerji dolu olmayı severler. Hareket becerileri daha hızlı gelişir. Eğer uzun süre dışarı çıkmazlarsa üzülürler.

Silly: Sersem ve meraklı simlerdir. Bu toddlerlar şaka yapmaya ve oyuncu moda bürünmeye bayılırlar. Hayal gücü becerileri çabuk gelişir.

Independent: Bu toddlerlar özgürlüklerine düşkündürler ve etrafındaki kişilerden emir almaktan hoşlanmazlar. Eğer yalnız bırakılırlarsa becerileri hızlı gelişir ve diğer toddlerlara göre çok fazla ilgiye ihtiyaç duymazlar.

Toddler İhtiyaçları ve Temel Bakım

Diğer simler gibi toddlerların da kendilerine göre ihtiyaçları var.

Bladder: Toddlerların tuvalet ihtiyacını giderebilmeniz için onlara potty chair almanız gerekiyor. Eğer onları zamanında tuvalete göndermezseniz bezine yapabilir.

Hunger: Mama sandalyesine veya buzdolabına tıklayarak bebeğinize mama veya içecek temin edebilirsiniz. Dilerseniz ev yemeği de verebilirsiniz fakat hepsini bitiremezler.

Energy: Toddlerlar enerji ihtiyaçlarını kendi yataklarında karşılarlar. Eğer onları zamanında yatırmazsanız yerde uyumaya başlayabilirler.

Fun: Diğer herkes gibi toddlerların da eğlenmeye ihtiyacı var! Onları oyuncaklarıyla oynatabilir, kitap okuyabilir, televizyon izletebilir ya da bir büyüğüyle eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Attention: Toddlerlarınızla sürekli ilgilenmeniz ve yanlız hissetmemesini sağlamanız gerekiyor. Eğer ona gereken ilgili göstermezseniz kendisini üzgün hissedip ağlamaya başlar.

Hygiene: Toddlerların temiz kalabilmeleri için banyo yapmaları gerekiyor. Bir büyüğünü bu iş için görevlendirebilirsiniz.

Siminizin bu ihtiyaçlarını sürekli yüksek tutmanızda fayda var. Eğer tutmazsanız ortalığı karıştırabilirler.

Toddler Becerileri

Toddlerların becerilerini yeterince geliştirirseniz gelecekteki hayatına katkı sağlamış olursunuz.

 

Communication: Konuşmak, toddlerlar için büyük bir adımdır. İletişim becerisi onlara gelişmiş sosyal etkileşimleri öğretir. Bu beceri başka birisiyle konuşarak ya da kart göstererek öğretebilirsiniz.

Imagination: Hayal gücüne sahip olan toddlerlar kendi dünyalarında oyun oynarlar. Hayal gücü becerisi toddlerlara fantastik dünyaları okumalarını ve yaratmalarını öğretir. Bu beceriyi oyuncaklarıyla oynatarak, müzik dinleterek ya da toddler kitapları okutarak öğretebilirsiniz.

Movement: Çok fazla gezmeye odaklanmış toddlerlardır. Hareket etme becerisi toddlerlara hızlı yürümeyi, koşmayı, merdivenlere tırmanmayı ve dans etmeyi öğretir. Bu beceriyi etrafta dolaşarak, bloklarla oynatarak, dans ederek ve yetişkinlerle güreşerek öğretebilirsiniz.

Potty: Tuvalet eğitimi kirli bezleri geçmişte bırakır. Tuvalet eğitimi toddlerlara tek başına tuvalete gitmeyi ve bezine yapmamayı öğretir. Bu beceriyi potty chair kullanarak öğretebilirsiniz.

Thinking: Düşünce becerisi olan toddlerlar daha az ortalığı ayağa kaldırırlar ve diğerlerine göre kendi başlarının çaresine bakabilirler. Asiliği azaltır ve ihtiyaçlarını karşılamaya yardım eder. Bu beceriyi meraklı olarak, kart, blok veya tabletle oynayarak öğretebilirsiniz.

Toddler Becerilerini Geliştirmenin Faydaları

Toddlerların becerileri yeterince geliştirirseniz, gelecekte diğer becerilerinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz.

Toddler Becerisi          Çocukluk Becerisi

Movement                               Motor

Communication                       Social

Thinking                                 Mental

Imagination                            Creativity

Potty                                      Yok

  • 1. Seviye: Bonus tecrübe puanı verilmez.
  • 2. Seviye: 1. seviye tamamen, 2. seviyenin %44’ü tamamlanır.
  • 3. Seviye: 1. seviye tamamen, 2. seviyenin %94’ü tamamlanır.
  • 4. Seviye: 2. seviye tamamen, 3. seviyenin %44’ü tamamlanır.
  • 5. Seviye: 2. seviye tamamen, 3. seviyenin %94’ü tamamlanır.

Eğer bütün becerilerinizi 3. seviyeye getirirseniz “Happy Toddler” moodleti, 5. seviyeye getirirseniz “Top Notch Toddler” moodleti alırsınız.

Bir önceki yazımız olan The Sims 4: Vampires Çıkıyor! başlıklı makalemizde the sims, the sims 4 ve the sims 4 ek paket hakkında bilgiler verilmektedir.


İçeriği beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.