The Sims 4: Spa Day Rehberi


The Sims serisinin 2. eklenti paketi olan Spa Day, 14 Temmuz tarihinde oyunculara sunuldu. Bu eklenti paketiyle bizleri bol bol masaj, sauna, yoga ve çamur banyosu beklemekte. Aynı zamanda yeni spa merkezleri de oyunda mevcut.

Yeni Gelen Objeler, CAS Yenilikleri ve Spa Merkezleri

Spa merkezleri, siminizin huzur dolu bir gün geçirebilmesi için gereken bütün donanıma sahip. Kasaba düzenleneme modundan ister kendi yaptığınız, ister ek paketle birlikte gelen, isterseniz de galeriden indirdiğiniz spa merkezlerini kasabanıza dahil edebilirsiniz.

Bu eklenti paketi 112 build/buy objesi, 55 CAS kıyafetleri olmak üzere toplam 167 yeni eşyayı bünyesinde barındırıyor. Bu rakamla birlikte EA, daha önce yayınladığı bütün ek paketlerden en genişini yayınlamış oluyor.

Sağlık Aktiviteleri

Bu eklenti paketinin ana getirisi sağlık becerisidir. Bu beceri meditasyon, yoga ve masaj yapma yeterliliğinizi belirlemektedir. Bu beceriyi geliştirerek simlerinizin yaşadığı zor günlerin yorgunluğunu güçlü moodletlerle üstesinden gelebilirsiniz. Sağlık becerisi yüksek birisiyle aynı evi paylaşıyor olmak demek büyük bir rahatlık ve spa merkezlerine para ödemeyi engellemek anlamına geliyor. Bunlar dışında bu beceri, yeni yemek tariflerini ve sosyal etkileşimleri beraberinde getiriyor.

Meditasyon

Meditasyon, sağlık becerisini yükseltir ve bazen simin harcadığı efora göre moodlet verir. Meditasyonu her yerde yapabilirsiniz fakat spa merkezlerinde bulunan ücretsiz tabureleri de kullanabilirisiniz. Alternatif olarak bu tabureleri Buy Mode’dan satın alarak evinize yerleştirebilir ya da siminizin çantasında bulundurabilirsiniz. Meditasyon yaparken simlerin ihtiyaçları azalmaz ve bazı moodletler hemen yok olmaz. Siminizin becerisi yeterince yüksek olursa istediği yere ışınlanabilmeye başlarlar.

Yoga

Yoga bir çeşit egzersizdir ve simlerinizin vücudunu geliştirmenize yardımcı olur. Siminizin vücut yağlarını eritir ve kaslarını çalıştırır. Yoga yapmak yaklaşık yarım saat sürer, ama verdiği moodlet eğer tek başınıza yaptıysanız 8, derse katıldıysanız 12 saat etkisini sürdürür. Yoga dersler 112 Simoleon’dur ve bazen derslerde başarısız olup sırt ağrısı moodleti kazanabilirsiniz fakat beceriniz yükseldikçe derslerde başarısız olmazsınız. Üç yoga türünün size dersle ve tek başına yaptığınızda size vereceği moodletler şunlardır:

Yoga Türü        Ders Alarak         Tek Başına     

Brain Boosting         12 saat + 2 Inspired     8 saat + 1 Inspired

Energy Centering     12 saat + 2 Energized   8 saat + 1 Energized

Mind Concentrating  12 saat + 2 Focused     8 saat +1 Focused

Masaj

Masaj yaptırmak siminizin sosyal ve eğlence ihtiyacını yükseltir. Spa Day eklenti paketiyle gelen farklı masaj çeşitleri bulunuyor. Bunlar masaj masasında yaptırılan ve masaj sandalyesinde olan el ve ayak masajları olarak ikiye ayrılıyor.

Masaj Masasında Yaptırılan Masaj Türleri:

 • Swedish Massage ($120): 12 saatlik +1 Happy Modu
 • Deep Tissue Massage ($180): 24 saatlik +1 Happy Modu
 • Sports Massage ($230): 12 saatlik +1 Energized Modu
 • Stone Massage ($300): 24 saatlik +1- Happy Modu
 • Lavender Aromatherapy ($140): 12 saatlik +1 Focused Modu
 • Ylang Ylang Aromatherapy ($140): 12 saatlik +1 Inspired Modu
 • Lotus Blossom Aromatherapy ($140): 12 saatlik +1 Confident Modu
 • Mint and Rosemary Aromatherapy ($140): 12 saatlik +1 Energized Modu
 • Fertility Massage (Sadece Bayanlar, $380): 12 saatlik +1 Happy Modu, ikiz ya da üçüz doğurma şansını arttırır.

El ve Ayak Masajları

Bu masajları yaptırmak yaklaşık 40 dakika sürer.

 • Low Wellness Skill Hand Massage: 4 saatlik +1 Happy Modu
 • High Wellness/Masseuse Hand Massage: $40 karşılığında masöz yapar. 4 saatlik +2 Happy Modu
 • Low Wellnes Skill Foot Massage: 6 saatlik +2 Happy Modu
 • High Wellness/Masseuse Foot Massage: $40 karşılığında masöz yapar. 6 saatlik +3 Happy Modu

Saunada Ölmek

Saunaya girmek simlerin sosyal ve eğlence ihtiyaçlarını getirir ve artı modlar verir. Fakat her şeyde olduğu gibi saunanın da fazlası zarar. Simler 90 dakika boyunca saunanın içinde kalırlar, bu da onlara +3 Happy modu verir. Fakat bir zaman sonra bu mod kaybolur, işte bu zaman işin tehlikeye girdiği zamandır. Eğer siminizi daha fazla saunanın içinde tutmaya devam ederseniz siminiz buhardan dolayı boğularak ölür.

Yeni Saç ve Kıyafetler

 

 

 

Bir önceki yazımız olan The Sims 4: Vampires Çıkıyor! başlıklı makalemizde the sims, the sims 4 ve the sims 4 ek paket hakkında bilgiler verilmektedir.


İçeriği beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.