Wordpress Film Teması Full Tek Link İndir
https://t.co/PjVOEuSFKp  # 2015-11-28 22:06:58

The Sims 4’te Bebeğin Cinsiyetini Belirleme

Merhaba arkadaşlar 🙂 Bildiğiniz gibi Sims 3‘te simimiz henüz hamile iken bebeğin cinsiyetini büyük ölçüde belirleyebiliyorduk. Örneğin, siminiz hamile iken eğer ona karpuz yedirirseniz bebeğiniz kız, eğer siminize elma yedirirseniz bebeğiniz erkek doğuyordu. Fakat Sims 4‘te bu özellik kaldırıldı. Sims 4 bebek cinsiyeti belirleme işlemi Sims 3’te olduğu kadar kolay değil. Onun yerine bebeğin cinsiyetine kesin olarak etki etmese de, büyük ölçüde etki eden yeni yöntemler eklendi.

Sims 4 Bebek Cinsiyeti Belirleme

Sims 4’te hamile siminize havuç yedirip alternatif müzik dinletirseniz bebeğiniz erkek, çilek yedirip pop müzik dinletirseniz kız olma ihtimali büyük oranda artıyor.

Gelelim havuç ve çileği nereden bulabileceğimize. Sims 3’te çoğu meyve ve sebzeyi marketten temin edebiliyorduk. Sims 4’te bahçe becerisine (gardening skill) biraz daha ağırlık verebilmek adına tüm meyve ve sebzeleri tek bir yerden temin edemiyoruz.

Meyve ve sebzelerimiz yaygın olan(common) ve yaygın olmayan(uncommon) olmak üzere ikiye ayrılıyor. Yaygın olan meyve ve sebzeleri “seeds packs” başlığı altında satılan tohum paketleriyle alabilirsiniz. Yaygın olmayan sebze ve meyveler ise siminizle birlikte harmanladığınız araştırmacı ruhunuza bağlı. Sims 4’te havuç yaygın olan pakete dahil olduğu için havucu bu yolla kolaylıkla bulabilmeniz mümkün.

Fakat aynı yöntemi çilek için uygulayamazsınız. Çileği Willow Creek kasabasında Garden Essence Home bir diğer adıyla BFF household olarak geçen evin bahçesinde veya Oasis Springs kasabasında “Slipshod Mesquite lot” karşısındaki balık avlama alanında bulabilirsiniz.

Cinsiyet Ayrımcılığına Son 🙂

Bir de diyelim ki bebeğiniz doğdu. Fakat bebeğin cinsiyetinden memnun değilsiniz. Sims 3’te yaptığınız gibi oyunu kaydetmeden çıksanız da, oyunu tekrar açtığınızda bebeğin yine aynı cinsiyetten doğduğunu göreceksiniz. Özetle EA Games yapımcıları cinsiyet ayrımcılığına savaş açmış durumda, boşuna uğraşıp vakit kaybetmeyin. 🙂

Sims 4 bebek cinsiyeti belirleme

Sims 4 bebeğin cinsiyetini belirleme

Bir önceki yazımız olan The Sims 4 İnek Çiçeği/Cowplant Rehberi başlıklı makalemizde sims 4 cowplant, sims 4 cowplant bakımı ve sims 4 cowplant nasıl yetiştirilir hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Sims 4 Hayalet (Ghost) Rehberi


  EA Games, The Sims 4‘e getirdiği güncelleme ile artık hayaletleri oyunumuza ekleyebiliyoruz! Öncelikle bir hayaleti kendiniz hayata geri dö[...]
 • The Sims 4 Türkçe Altyazılı İnceleme Videosu


    The Sims 4‘ün yapımcılarından Lyndsay Pearson’un The Sims 4’ü inceleme videosu. Bir önceki yazımız olan The Sims 4 Mi[...]
 • Sims 4 Lifetime Rewards

  The Sims 4 Yaşam Ödülleri Rehberi


  The Sims 3’te, siminizin ihtiyaçlarını giderdikçe kazandığınız puanlarla oyununuzu kolaylaştıracak  yaşam ödüllerine sahip oluyord[...]
 • Sims 4 Get Together

  The Sims 4: Get Together


  EA Games, göz bebeği Sims 4‘e yeni bir ek paket daha getireceğini duyurdu. Ek paketimizin adı ‘Sims 4 Get Together’. Paketin iç[...]
Yorumlar

Havuç ve çileği oyunda nereden satın alabiliriz?

Ziyaretçi
26 Ağustos 2016 / Saat: 18:13

Havucu “seed packet” başlığı altında satılan tohum paketi ile alabilirsiniz. Çileği ise Willow Creek kasabasında Garden Essence Home bir diğer adıyla BFF household olarak geçen evin bahçesinde bulabilirsiniz. Evdeki sakinleri hatırlayabilmeniz adına görsellerini de paylaşıyoruz.
Sims 4'te çilek nereden bulunur

simsfan
11 Ekim 2016 / Saat: 18:09

alakası yok ben bir kere bebek doğmuştu ve kız çıktı ben kaydetmeden oyun kapandı yeniden oynadığımda erkek oldu ve hileyle ‘child’ olduğunda değiştirebiliyoruz.

simsmer 4
08 Aralık 2016 / Saat: 17:37


Popüler Yazılar
Son Yazılar
Son Tweetler
 • AnaSayfa
 • Hakkımızda
 • İletişim

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz. Sitemizdeki paylaşımlar deneme amaçlıdır ve 24 saat içerisinde silinmelidir. Aksi taktirde site yönetimimiz mesuliyet kabul etmez.