PAYLAŞ

EA Games, The Sims 4‘e getirdiği güncelleme ile artık hayaletleri oyunumuza ekleyebiliyoruz!

Öncelikle bir hayaleti kendiniz hayata geri döndürmek istiyorsanız, elinizde bir mezar taşının bulunması gerekiyor. Siminiz öldükten sonra hayalet hali her 3 gecede 1 kere, saat 12 olduğunda evinizi ziyaret eder. Fakat güneş doğduktan sonra yaptıkları işi bırakıp mezarlarına geri dönerler.

Hayaleti mezarından kendiniz çıkarmak istiyorsanız, gece yarısında veya ona yakın bir saatte mezar taşına tıklayıp “Mourn” barını seçerseniz, hayalet ortaya çıkar. Fakat bu biraz sizin şansınıza kalmış bir seçimdir, bazen şansınız yaver gidemeyebilir.

Sims 4 Hayalet Rehberi

Sims 4 Hayalet Rehberi

The Sims 4’te, hayaletler diğer serilerde olduğu gibi ölüm sebeplerine göre renk almazlar. Hayaletler, o anda bulundukları moda göre renk alırlar. Mezarlarından çıktıktan sonra da, ölüm sebeplerine bağlı olan mod ile çıkarlar.

Hayaletler, mezarlarından çıktıktan sonra bağımsız olarak hareket ederler. Ölen siminiz ile oynadığınız simin arası kötü ise, hayalet siminizi korkutabilir. Fakat aranız iyi ise, onu eve taşınmasına ikna edebilirsiniz. Böylece hayaleti siz kontrol etme şansına sahip olursunuz. Hayalet siminiz, ölmeden önceki haliyle geri dönerler.

Sims 4 Hayalet Rehberi

 

Hayaletler, diğer simlerden farklı olarak değişik yetenekleri ve davranış şekillerine sahiptirler. Bunlar:

  • Posses: Eşyaları oynatmak. Bu seçeneği bazı eşyalara tıkladığınızda görebilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman hayalet eşyanın içine girer ve eşya hareket etmeye başlar. “Posses To Break” seçeneğini seçtiğiniz zaman, hayalet eşyayı hareket ettirir ve içinden çıktıktan sonra eşya bozulur. Eşyaları hareket ettirirken farklı bir sim odadaysa, siminiz hayalete sinirlenebilir.
  • Ghostly Repair: Hayalet tamiri. Bu seçenekle eşyaları diğer simlerden daha hızlı bir şekilde tamir edebilirsiniz.
Hayaletler İçin Sosyal Etkinlikler:
  • Ghost Scare: Mischief seçeneğinden bulabilirsiniz. Söz konusu olan siminizi hayaletçe korkutur.
  • Pass Through: Mischief seçeneğinden bulabilirsiniz. Söz konusu olan simin içinden geçer. Simleriniz arasındaki ilişkiye bağlı olarak siminiz buna iyi ya da kötü tepki verebilir.
  • Talk About Death: Friendly seçeneğinden bulabilirsiniz. Siminize ölümden bahsetmeye başlar.
  • Ask About Being Dead: Friendly seçeneğinden bulabilirsiniz. Yaşayan bir sim, hayalet sime ölü olmanın nasıl olduğunu sorar.

Sims 4 Hayalet Rehberi

Hayaletler, diğer simlerde olduğu gibi ihtiyaçları düşebilir, etrafında gelişen herhangi bir olaydan etkilenebilir, diğer simlerle etkileşime girebilir ve becerilerini geliştirebilirler. Hayaletler katı yiyecekler tüketebilirler, fakat sıvı yiyecekler tükettikleri taktirde zeminde su birikintisi oluşturuyorlar.

Hayalet simler, ölü olduklarından dolayı açlıktan ölemezler. Ravenous yani kurt gibi acıkma moodleti geldikten sonra ceplerinden hayali bir yemek çıkarırlar ve açlık seviyelerini yükseltirler.

Ayrıca insan ya da hayalet simlerle aşk yaşayabilir ve hatta evlenebilirler. Fakat hayalet bir sime evlilik teklifi edebilmeniz için önce onu eve dahil etmeniz gerekiyor.

Yaşarken evlenmiş iki sim, öldükten sonra evli olarak kalmıyorlar. Hayalet olduktan sonra tekrar evlenmeleri gerekmektedir.

Sims 4 Hayalet Rehberi

Bir önceki yazımız olan The Sims 4 Birisini Öldürme başlıklı makalemizde sims 4, sims 4 birini öldürme ve sims 4 birisini öldürme hakkında bilgiler verilmektedir.

5 YORUMLAR

  1. Merhabalar,Sims 4 oynuyorum karakterim ve karısı yaşlılıktan öldüler biraz üzüldüm çünkü yaşlılıktan ölüneceğini bilmiyordum.Ama ölümlerini görmedim ve evin etrafına baktığımda hiçbir yerde mezar taşı yok.Ruhlarını bile olsa yaşatmak istiyorum nasıl yapabilirim ??

  2. merhaba simim açlıktan ölmek üzere ben yemek yedirmek için tıkladığımda sürekli gardrop gösteriyor kıyafeterini değişiyorum her şeye tıkladım yinede gardrop çıkıyor ne yapmak istiyor olabilir hiç bi yazı da yok

Bir Cevap Yazın