Wordpress Film Teması Full Tek Link İndir
https://t.co/PjVOEuSFKp  # 2015-11-28 22:06:58

The Sims 3: World Adventures Rehberi

info

Sims 3 World Adventures ile yeni maceralara adım atın! Sims serisinin ilk göz ağrısı olan Sims 3 World Adventures 2 Haziran 2009’da piyasaya çıktı. Peki, bu paketin oyunumuza getirdiği yenilikler neler?

Yeni Şehirler:

Sims 3 World Adventures bize Çin, Fransa ve Mısır’a gitme olanağı sağlıyor. Her ülkeye özgü görevler ve maceralar bulunuyor. İşte bu ülkelerin kuşbakışı görünümleri!

Çin

Çin

Mısır

Mısır

Fransa

Fransa

Eğer bu ülkelere gitmek hayaliniz ise, tek yapmanız gereken siminizin çantasındaki telefondan “Travel” seçeneğine tıklamak! Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza bir panel çıkacak. Bu panelde  hangi ülkeye gitmek istediğinizi ve kaç gün kalmak istediğinizi ayarlayacaksınız. Eğer seyahate çıkacak sim yeni hamileyse, tatil süresince hamileliği ilerlemeyecektir. Göbeği çıkmış simler doğurana kadar tatile gidemez.

Yüklenme tamamlandığında, siminiz ilk olarak kampa gider. Bu kamplar ülkelere göre değişir.

Çin'deki Kamp

Çin’deki Kamp

Fransa'daki kamp

Fransa’daki kamp

Mısır'daki Kamp

Mısır’daki Kamp

Bu kamplar, simlerin konaklayabileceği, yeni simlerle tanışabileceği ve panodan maceralara bakabileceği yerlerdir. Her görev birbirinden farklıdır. Bazı görevler çok kolayken, bazı görevler uzun ve kafa karıştırıcıdır.

Her ülkeye ait kitap, eşya, yiyecek alabileceğiniz merkez pazarları bulunur. Ama bazı eşyalar eski paralar ve vize puanı yüksek simlere satılıyor. Eski paraları ve vize puanı kazanabilmek için maceralara atılmanız gerekiyor.

Her ülkeye ait mezarlar, özel alanlar ve anıtlar bulunmaktadır. Bu alanlarda bulunan kuyu, kazı alanı, hazine sandığı, duvarda ya da yerde bulunan çukurlardan ve bunun gibi yerlerden hazine veya anahtarlar bulunabilir. Her bulunan anahtar, yeni odaları açar.

Yetenekler:

World Adventures ile gelen yeni yetenekler Nektarcılık, Fotoğrafçılık ve Uzak Doğu Sporu’dur. Nektarcılık Fransa, Fotoğrafçılık Mısır, Uzak Doğu Sporu ise Çin’e ait yeteneklerdir. Bu yetenekler ait olduğu ülkenin pazarından alınan eşyalarla açılır. Bu yeteneklerle güzel fotoğraf albülmeri yapabilir, meditasyon yapmayı ve ışınlanmayı öğrenebilir ve lezzetli nektarlar üretebilirsiniz.

Simlerin Yeni Kişisel Özellikleri:

Adventurous: Maceracı. Bu özelliğe sahip olan simler, macera yaşamayı severler ve yeni mekanları keşfettiklerinde yeni “Mod” kazanırlar. Eve döndüklerinde daha az yorgun olurlar ve vize puanları daha hızlı yükselir.

Photographer’s Eye: Fotoğrafçı gözü. Bu özelliğe sahip olan simler, fotoğraf çekmeyi severler ve bu yeteneği daha kolay öğrenirler. Bu simlerin çektiği fotoğraflar daha değerli olur ve bu yetenekte ustalaşabilirler.

Disciplined: Disiplinli. Bu özelliğe sahip olan simler, yakın dövüş sanatlarında daha kolay ustalaşabilirler. Disiplinli ve sabırlı duruşları sayesinde yakın dövüş sanatları onların vazgeçilmezidir.

Yaşam Ödülleri:

No Jealousy: Eşiniz, başka simlerle arkadaşlık kurduğunda siminizi kıskanmaz.

No Bills…Ever: Bir daha asla fatura ödemezsiniz.

Inappropriate But In A Good Way: Başka bir simin evine gittiğinizde istediğiniz gibi davranabilirsiniz.

Carefree: Siminiz umursamaz olur.

Change of Taste: Siminizin kişisel zevklerini değiştirir.

Stone Heart: Siminizi hiçbir olay üzemez.

Learned Relic Hunter: Siminiz iyi bir hazine avcısı olur.

Prepared Traveler: Grup halinde tatile giden simler, daha uzun süre gittiği ülkede kalır.

Meditative Trance Sleep: Siminiz daha az uykuyla daha fazla enerji kazanır.

Jetsetter: Tatiller daha az masraflı olur.

Mumyalar:

Sims 3 World Adventures ile gelen mistik karakter… Mısırdaki piramitleri keşfettiğinizde bazı tabutlar bulursunuz. Bu tabutların içinden bazen hazine çıkar, bazen de mumya! Dikkat! Mumyayla kavga etmek istemiyorsanız hemen oradan uzaklaşın. Eğer Body skiliniz düşük iken mumyayla kavga ederseniz bayılırsınız ya da lanetlenirsiniz!

Mumya

Mumya

 

caps

 

 

Çin

Çin

Çin

Çin

Çin

Çin

Çin

Çin

Çin

Çin

 

Fransa

Fransa

 

Fransa

Fransa

Fransa

Fransa

 

Fransa

Fransa

Fransa

Fransa

Mısır

Mısır

Mısır

Mısır

 

Sims 3 World Adventures Tanıtım Videosu:

Bir önceki yazımız olan The Sims 2 Rehberi başlıklı makalemizde sims 2, sims 2 aile yaratma ve sims 2 hakkında herşey hakkında bilgiler verilmektedir.

 • The Sims 3 1.57 Güncellemesi Yayınlandı


    Sims 3 için 1.57 güncellenmesi yayınlandı. Bu güncellemenin özellikleri: Simler başka bir kasabaya taşınırken donma düzeltildi. Çoc[...]
 • The Sims 3: World Adventures Rehberi


  Sims 3 World Adventures ile yeni maceralara adım atın! Sims serisinin ilk göz ağrısı olan Sims 3 World Adventures 2 Haziran 2009’da piyasa[...]
 • Sims 3 evlatlık edinme

  The Sims 3 Evlat Edinme


  Sims 3‘te evlat edinmek için öncelikli şartımız; yetişkin bir Sim’e sahip olmak. Sonrasında tüm işlemleri telefon yardımı ile h[...]
 • The Sims 3 1.55 Güncellemesi Yayınlandı!


  Sims 3 için 1.55 güncellemesi yayınlandı.  Güncelleme ile birlikte hataların giderilmesinin yanı sıra, oyuna birçok yeni özellikler de ilav[...]
YorumlarPopüler Yazılar
Son Yazılar
Son Tweetler
 • AnaSayfa
 • Hakkımızda
 • İletişim

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz. Sitemizdeki paylaşımlar deneme amaçlıdır ve 24 saat içerisinde silinmelidir. Aksi taktirde site yönetimimiz mesuliyet kabul etmez.