Wordpress Film Teması Full Tek Link İndir
https://t.co/PjVOEuSFKp  # 2015-11-28 22:06:58

The Sims 3: University Life Rehberi

info

Sims 3 University Life ile, üniversite hayatını keşfedin! Sims serisinin 9. göz ağrısı olan Sims 3 University Life ile üniversite yaşamına bir adımda keşfedebilirsiniz.

Üniversiteye gitmeden önce evinizin önüne bir maskot gelir ve kapınıza “University Welcome Kit” bırakır. Buna bastığımızda karşımıza iki tane seçenek çıkar. Bunlar “Get University Freebies” (Üniversite Hediyelerini Al) ve “Take Sims University Aptitude Test” (Sims Üniversitesi Yetenek Testine Sok) oluyor. Simimizin yetenek sınavı bitince karşınızda bir pencere çıkar. Eğer siminizin bir alanla ilgili skili yüksekse, o skilin ilgili alanında burs kazanma hakkına sahip oluyorsunuz. Böylece üniversiteye giderken para ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Sims 3 University Life

Sims 3 University Life

Burs sahibi olup olmadığını öğrendikten sonra simin çantasında bulunan telefondan “Enroll In University” seçeneğine basıyoruz. Karşımıza çıkan pecerede hangi simin üniversiteye gideceğini, hangi alanda okuyacağını, ne kadar kredi alacağını ve kaç dönem okuyacağını belirliyoruz. Tik işaretine bastığımızda üniversite hayatına giriş yapmış oluyoruz!

Yüklenme tamamlandıktan sonra karşınıza Sims University kasabası çıkıyor. İster bedava yurtlarda kalabilir, isterseniz de keninize ait bir ev seçebiliyorsunuz.

Her yurtta 8 kişi bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi yurtlar ücretsizdir.

Özel evlerde tek kişi, mezun olana kadar yaşayabilir. Eğer isterseniz oda arkadaşı da edinebilirsiniz. Tek yapmanız gereken telefonunuzda “Real Estate and Travel Services” seçeneğinden “Enable Roommate Services”e tıklamak. Diğer seçeneklerden kaç oda arkadaşı istediğinizi ve oda arkadaş(lar)ınızın hangi cinsiyete sahip olmasını istediğinizi ayarlamak. Bunları ayarlamazsanız oyun rastgele oda arkadaş(lar)ı gönderir.

simsnet.net

Tam boyut için resmin üzerine tıklayınız.

Ders programımızı da öğrendikten sonra sıra hangi skillerimizin gelişmesini öğrenmeye geldi. Bunu “Responsibities” (sorumlulukları) bölümündeki “Skills/Objects” seçeneğinin üzerine gelerek öğrenebilirsiniz.

Okul döneminde ne kadar skillerinizi arttırırsanız ve çalışırsanız, başarınız o kadar artar. Başarınız arttınca öğretmeninizin gözüne girebilirsiniz ve final sınavlarında başarı elde edebilirsiniz.

Sosyal Gruplar:

Sosyal gruplar üçe ayrılıyor. Bunlar:

Nerds: İnekler.

Rebels: Asiler.

Jocks: Sporcular.

Hepsinin farklı özellikleri var. Sosyal gruplardan birine sahip olamak isterseniz cep telefonunuzdan “Check Social Groups” bölümünden ne yapmanız gerektiğinizi öğrenebilirsiniz.

Sosyal Gruplar

Sosyal Gruplar

İnekler (Nerds) Özellikleri: İnekler normal yaşamdaki gibi kitap okumayı, ders çalışmayı, video oyunları oynamayı ve diğer ineklerle takılmayı seviyorlar.

Asiler (Rebels) Özellikleri: Asiler normal yaşamdaki gibi isyan çıkarmayı, derslerde kopya çekmeyi ve kopya hazırlamayı, graffiti yapmayı ve diğer asilerle takılmayı seviyorlar.

Jocks (Sporcular) Özellikleri: Sporcular normal yaşamdaki gibi masa tenisi, futbol, bowling gibi fiziksel aktivite gereken oyunları oynamayı sevler. Diğer sporcularla takılmayı severler ve boş vakitlerinde spor yaparlar.

Eğer ki istediğiniz bir sosyal grupta seviyenizi yükseltirseniz ödül olarak ek trait ekleme şansına sahip olabilirsiniz!

 

Final sınavları bittikten sonraki gün, size diploma verirler. Bu diplomada dönem boyunca aldığınız başarı notu yazar. Eğer ki notunuz çok yüksekse, dereceye girme şansına sahip olabilirsiniz!

Sims 3 University Life ile üniversite hayatına giriş yapın!

 

Bir önceki yazımız olan The Sims 3: World Adventures Rehberi başlıklı makalemizde sims 3, sims 3 world adventures ve sims 3 world adventures hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

 • The Sims 3: Into The Future


  Sims 3 Into The Future 22 Ekim’de çıkıyor! EA Games, Sims serisine bir tane daha paket ekliyor. Into The Future, normal Sims‘ten çok d[...]
 • The Sims 3: University Life Rehberi


  Sims 3 University Life ile, üniversite hayatını keşfedin! Sims serisinin 9. göz ağrısı olan Sims 3 University Life ile üniversite yaşamına [...]
 • Sims 3 evlatlık edinme

  The Sims 3 Evlat Edinme


  Sims 3‘te evlat edinmek için öncelikli şartımız; yetişkin bir Sim’e sahip olmak. Sonrasında tüm işlemleri telefon yardımı ile h[...]
 • The Sims 3 Hileleri


  Sims 3 açıkken [CTRL]+[SHİFT]+[C] tuşlarına aynı anda basın. Motherlode: 50,000 Simoleons verir. Kaching: 1000 Simoleons verir. moveObjects [...]
YorumlarPopüler Yazılar
Son Yazılar
Son Tweetler
 • AnaSayfa
 • Hakkımızda
 • İletişim

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz. Sitemizdeki paylaşımlar deneme amaçlıdır ve 24 saat içerisinde silinmelidir. Aksi taktirde site yönetimimiz mesuliyet kabul etmez.